ניקוי PVC לרצפה


רצפת PVC הינה רצפה איכותית במיוחד המותקנת בעיקר בחנויות ובחללים תעשייתיים, אם כי לאחרונה גם במגוון בתים פרטיים. בבתים פרטיים ניתן למצוא אותה בעיקר במטבחים, מחסנים וחדרי ילדים. רצפת PVC מגיעה בגימור מבריק או מאט, כאשר במקרה של גימור מבריק, הלכלוך בולט יותר לאורך זמן ודורש ניקיון.

ישנם מגוון סוגים שונים של PVC לרצפה, ולכן כדאי תמיד להתייעץ עם המתקין של הרצפה לגבי אופן הניקוי האופטימלי. ישנן רצפות PVC חזקות ואיכותיות שניתן לנקות בדרכים הסטנדרטיות, ולעומתן רצפות דקות וזולות יותר (לינולאום) שאותן צריך לנקות בצורה זהירה יותר.

PVC לרצפה

ההמלצה הגורפת

ברוב המקרים תהליך הניקוי של PVC לרצפה נחלק ל2 חלקים. ניקוי יבש שיכול להתבצע באמצעות מטאטא או שואב אבק. לאחר מכן מגיע ניקוי יסודי יותר באמצעות מטלית לחה רגילה או מטלית לחה + חומר ניקוי ייעודי למשטחי PVC. ישנם מקרים בהם ישנם חריצים קטנים בין האריחים ולכן יש להימנע משפיכת דלי מים על הרצפה, אלא עדיף לעבור על המשטח כולו באמצעות מטלית לחה, לאט וביסודיות.

מים ונזקים מיותרים

כמו במקרה של פרקטים, גם במקרה של PVC לרצפה, יש להיזהר עם כמויות גדולות מדי של מים. מים שחודרים דרך חריצי האריחים יכולים לגרום לרטיבות מתחת למשטחים ואף במקרים קשים להופעת פטריות ועובש. מעבר יסודי עם מטלית לחה יבטיח ניקיון יסודי ללא נזקים מיותרים.
יש לציין כי קיימים בשוק מוצרי PVC עם עמידות של 100% למים ואז אין בעיה לשטוף את הרצפה בצורה סטנדרטית כולל שימוש בכמויות גדולות של מים / ניקוי בזרם חזק.

ניקיון יסודי ע"י חברת ניקיון

שירות ניקיון יסודי של PVC לרצפה מתאים בד"כ יותר למשטחים תעשייתיים, בהם מראש מותקן PVC עבה שהינו עמיד למפגעים מסוגים שונים. במקרים אלו, חברת ניקיון מומלצת תוכל לחדש את המשטחים באמצעות מכונת פוליש לרצפה, ובאמצעות חומרים המיועדים אך ורק למשטחי PVC.

בסיום העבודה ניתן אף למרוח חומר הגנה דמוי ווקס המעניק מראה מבריק ומספק בנוסף הגנה מפני נזקים עתידיים. חומר זה אף נכנס לתוך החריצים המיקרוסקופיים בין האריחים ואוטם אותם בצורה משולמת. התוצאה הסופית הינה אסתטית במיוחד. יש לציין כי עלות שירות מסוג זה אינה גבוהה ומשדרגת את חלל העבודה באופן דרמטי.

במקרה של רצפת PVC זולה ופשוטה, יש להיזהר משימוש בחומרים כימיים להסרת לכלוכים. רצפות אלו הינן דקות והעיצוב החיצוני המודפס עליהן עשוי להישחק בצורה משמעותית. רצפות ביתיות רצוי לנקות באמצעות חומרים ביתיים רגילים ולכל היותר לעבור עליהן עם מכונת פוליש רגילה ללא חומרים כימיים חזקים.

ריהוט כבד ומשטחי PVC לרצפה

במקרה של רצפת PVC סטנדרטית, רצוי להתקין מבעוד מועד הגנה בחלקם התחתון של הרהיטים, שתמנע חיכוך חזק מדי עם הרצפה. לעומת זאת, במקרה של ריצוף תעשייתי, המשטחים חזקים מאד ועמידים בפני משאות כבדים. ישנם משטחי PVC לרצפה (דגמים חדשים) המסוגלים לשאת משקל של משאיות גדולות ואפילו של מטוסים. אין דרך לנקות שריטות של רהיטים כבדים ולכן במקרה הזה נדרש טיפול מונע.


 


ניקיון בתים - ניקיון דירות
לקבלת ייעוץ חינם
צור קשר עכשיו
או פשוט התקשר:

072-3727808

חברת ניקיון מומלצת


למה לבחור דווקא בנו?
צפה בסרטון קצר:


חברת ניקיון מומלצת


לקוחות ממליצים!

שווה צפייה


המלצה על חברת ניקיון מומלצת

ניקיון אחרי שיפוץ


חברת ניקיון מומלצת

ניקיון משרדים